Dobogós helyezések a IX. Üveghuta Kupáról – Bükkszentlászló – Bükkszentkereszt

Október első hétvégéjén meglepően kellemes időjárásban rendezte meg a Kisgalya SE az immáron kilencedik alkalommal az Üveghuta Kupa egyenkénti indítású hegyi időfutamot.

Fábián Norbi (fotó: Ifj. Orliczki Attila)

Szúnyog hajtotta a legjobb ÓKE időt, így az outi kategóriában 2. lett

Bükkszentkereszt közelsége, a színvonalas rendezés, na és a gombafesztivál jó hangulata végett egyesületünk néhány versenyzője úgy döntött, hogy még rajthoz áll ezen az 5,3km-es ám de nagyon kemény versenyen. Ez jó választásnak bizonyult számukra, hiszen több dobogós helyezést is begyűjthettünk. Elsőként Lórencz „Szúnyog” Péter állhatott fel a dobogó második fokára, aki a talán király kategóriának is nevezhető országúti felnőtt mezőnyben érte el ezt a helyezést. Szintén itt állt rajthoz Fábián Norbi és Frölich Tomi is, aki a 11. és 18. helyen érkeztek célba. Az MTB kategóriában két ÓKE-s dobogós helyezés is született, mert Kovács István és Demeter Tamás is kiváló időt hajtva elsőként illetve harmadikként gurulhatott át a célvonalon. Vasas Ádám szintén ebben a kategóriában 6. lett. A szervezők páros versenyt is hirdettek, ami azt jelentette, hogy a duók itt összedolgozhattak a jobb időeredmény érdekében. Ebben a versenyszámban nem volt külön korcsoport, de a Török Csaba, Molnár Péter páros így is a 3. helyen ért célba. Az MTB-ve induló ifi kategóriában Lovas Ádi szintén a 3. helyet szerezte meg. Pap Gyula pedig a Senior II-es mezőnyben lett 6.