Kovács István dobogós a Kassa Maratonon! – Kassa (SVK)

Kovács István „Pityikusz” kihagyva a nagy klasszikus Duna Maratont, újból Szlovákiában pontosabban Kassán állt rajthoz a Kassa Maratonon, ahol a középtávú felnőttek mezőnyében a 3. helyezést érte el. Beszámolója lejjebb gördítve olvasható.

István a dobogó 3. fokán 🙂

István beszámolója itt olvasható:

A mai napon egy igen erős mezőnyben sikerült 3. helyet elérnem a szlovák kupába tartozó Kassa Maratonon. Tudni kell, hogy itt kint nincs Mester1 kategória, így a 19-39 éves korig felnőttnek számít mindenki, így a legerősebbekkel kell megküzdeni a dobogóért. A táv nem volt igazán hosszú „csak” 48km, de ezen összesen 1400m szintemelkedést kellet leküzdeni, ami magyarországi pályákhoz képest meredekebb emelkedőkön nem gyerekjáték! 🙂 A pálya legmagasabb pontja 1200 méteren volt, a legmeredekebb rész egy sípályán ment felfele, ami kb. 30%-os meredekségű és 150méter szintemelkedésű volt. Az első fél órában nem úgy haladt a bringa, ahogy terveztem, mert addig csak üldöztem az élbolyt, majd 30perc után kezdtek jól forogni a lábaim és elkezdtem az előzgetést, aminek következtében fel is jöttem a 8. hely környékére. Hamarosan felértünk a pálya leghosszabb emelkedőjén az 1200méter magas csúcsra, majd innen egy hosszú lejtő jött egész 600méterig. Ezen a szakaszon is volt 3 előzésem abból 2defektes kerékpáros volt. Innen viszont kb. 20km-en keresztül egyedül mentem se előttem se mögöttem nem láttam senkit, az utolsó 6km-en együtt haladt a pálya a rövid távval itt rengeteget kellet előzni, valószínűleg még itt is értem utol középtávost, de nem figyeltem a rajtszámokat, jól ment a tekerés mentem hogy minél jobb időt érjek el. A célba érve tudtam meg hogy az abszolút 3. helyen érkeztem meg. A verseny folyamán, majd azt követően is az energiabüféből pótoltam az elvesztett kalóriákat és folyadékot, amit ezúttal is csak ajánlani tudok mindenkinek. (www.energiabufe.hu)