Aszfaltbetyárkodás Szlovákiában

Az elmúlt hétvégén az Ózdtól nem messze fekvő szlovákiai városba, Rimaszombatban utazott az MTB mellett gyakran az országúton is versenyző tagunk, Lórencz Péter. A Teatro Okolo Malohontu néven fémjelzett verseny tavaly ősszel került először megrendezésre, majd idén május 3-án már második alkalommal mérhette össze felkészültségét az a 200 országúti kerékpáros, aki benevezett a versenyre. A Rimaszombat főteréről rajtoló mezőnynek két kisebb dombot kellett megmászni a 94km-es táv során. A mondhatni kevés szintkülönbségnek köszönhetően a mezőny is gyorsan haladt, így nem volt ritka a tartós 50-60km/h közötti tempó sem. Szúnyog mellett ott volt még a mezőnyben az egri színekben versenyző Fejes Gábor is, aki a verseny elején kialakított egy szökést, amiből sikerült is hazaérnie, így ő állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Szúnyog a Gábort üldöző bolyban helyezkedett, ám a mezőny egy pofaszeles szakaszon megszakad, így Szúnyog egy sorral hátrébb maradt. A ketté szakadt mezőny második felében sajnos nem volt túl nagy az összhang, így a két boly összezárása meghiúsult és Péter a 42. helyen ért célba.