Pityikusz az XCO Országos Bajnokságon – brutál pálya, brutál meleg, ezüst érem!

Július 19-én a Focus Team Hungary csapat szervezésében került megrendezésre az idei évi XCO Országos Bajnokság, így 2013 után ismét Sopronba kellett utazniuk a bajnoki címért harcba szállóknak. A pálya nyomvonala jórészt megegyezett a tavaly előttivel, de hogy valami újítás is legyen benne, a DH pályából kapott még egy jó kis sziklás gyökeres lejtmenetet, ami a nagy melegben és az iszonyatosan meredek mászás után óriási nagy koncentrációt igényelt még a legjobbaktól is.

26-os kerékmérettel nem volt könnyű abszolválni ezt a gyökeres lejtőt (Fotó: Máhr Attila)

Egyesületünk tagjai leginkább a maraton szakágat helyezik előnybe, ám akik alkalmanként mégis elindulnak az XCO futamokon, a nagy távolság miatt mégsem vállalták a megmérettetést (money-money). Egyedüli ÓKE-ként a bajnoki címre is esélyes Kovács István „Pityikusz” utazott a hűség városába, hogy végre valahára bajnoki címet szerezzen a Master2-es korosztályban. István a szezon elején jól sikerült Magyar Kupák és a július eleji Duna Maratonon mutatott jó formája után joggal volt bizakodó a bajnoki cím megszerzése kapcsán. Viszont a piros-fehér-zöld mezért bejelentkezett a maraton szakág regnáló Magyar Bajnoka, Medgyes Gábor (KTM Teszt Team) is, aki a rajt utáni első mászáson nem sok kétséget hagyott afelől, hogy korosztályában szakágtól függetlenül ő a legjobb. A 3 körös versenyen körről körre növelte előnyét és magabiztos győzelmet aratva újabb Magyar Bajnoki címmel gazdagodott. Istvánnak azért nem volt könnyű dolga a második pozícióban sem, hiszen a köztudottan a hosszú mászásokat kedvelő Vas Peti (Merida Maraton Team – CST) folyamatosan üldözte őt, de István rendre leszakította a technikás lejtőkön és 1 perces előnnyel sikerült megtartania második helyét és ezzel egy újabb bajnoki ezüst érmet szereznie. A szintén dobgós helyezésért versenybe szálló Fésűs László „Kefe” (Meditech SC) és Specziár Viktor (KTC Peloton) az első kör után búcsúztak a versenytől.

Master2-es dobogó (Fotó: Vanik Zoltán - bringasport.hu)

Master2-es dobogó (Fotó: Vanik Zoltán – bringasport.hu)