2010 után az idén is győzni tudott a X. Mészkőember hegyi időfutamon Fábián Norbert

Április 21-én vasárnap rendezték immáron X. alkalommal Vácott a Mészkőember elnevezésű egyenkénti indítású hegyi időfutamot. A közel 300 induló fél perces időközönként vágott neki az 5km hosszú igen kemény hegymenetnek. Az időjárás is kedvezett a benevezett versenyzőknek, így kellemes tavaszi napsütésben teljesíthették a versenytávot. Az út meredeksége mellett még egy nehezítő körülmény volt, ami nem más volt, mint a változó széljárás! Azt már tudjuk, hogy a kerékpárosoknak általában szembe szokott fújni, így ez a verseny folyamán sem volt másképp. 🙂 Egyesületünkből három fő Barna Richárd, Fábián Norbert és Gyárfás Gergely utazott el a versenyre, hogy legyűrjék a Naszály 5km-es szerpentinjét. Norbi ezt a futamot megelőzően már két időfutamon a Békás Kupán és a Stop Cukrászdán is rajthoz állt, hogy a kevésbé jól sikerült tél után minél hamarabb formába lendüljön a számára kedvező további időfutamokra. Szerencsére már beköszöntött a jó idő, így a jobb körülmények között végzett edzésmunka kezdi meghozni az eredményét, ami a mai nap ténylegesen meg is mutatkozott és 10 perc 46 másodperces idővel abszolút elsőként zárta a versenyt, ezzel megszerezve idei első győzelmét! A 2010-es pályacsúcsától még ugyan 31 másodperccel elmaradt, ám közel másfél év kihagyás után ez nagyon biztató időeredmény a jövőre tekintve. Gergely és Ricsi is még csak most ismerkednek a kerékpáros versenysporttal, ám ők is nagyszerűen helyt álltak és kategóriájuk 31. valamint 54. helyét szerezték meg.

Norbi vac

A jó idő megérkeztével a forma is jobban alakul

Norbi beszámolója a versenyről:

Négyen utaztunk Vácra, akik közül Barna Richárd barátom, csapattársam is indult a versenyen, Bogi és Klaudia pedig segített nekünk a verseny előtt, majd a verseny folyamán nagyszerűen szurkoltak is. Rajtunk kívül ott volt még egy csapattárs a versenyen Gyárfás Gergely személyében. Jó kis mezőny jött össze, de éreztem a héten, hogy alakulgat lassan a formám, bár kicsit fáradt voltam, mert sokat mentem az elmúlt napokban. Gergely pontban 11kor rajtolt, Ricsi 12:52kor, én pedig 12.07kor. Azért a pályacsúcs nem forgott veszélyben, amit 2010ben állítottam fel, ezt tudtam a verseny előtt is és ez így is lett. 10:46-os idővel sikerült megnyernem az abszolult versenyt és így a felnőtt kategóriában is győzelmett szereztem. Gergő abszolultban 43. kategóriánkban 31. , Ricsi 95. és 54. lett.