Év végi levezetésként újra győzelemmel tért haza……!

Lassan a végéhez közeledik a hegyikerékpáros és országúti versenyszezon, ám két-három verseny levezetésnek azért még hátra van. Ezek közé sorolható a mai napon megrendezett és immáron a 19. évfolyamát számláló salgótarjáni Városi Bajnokság, amelynek 2013. évi sorozatából a harmadik és egyben utolsó futamát rendezte a mai napon az SHKE csapata. A verseny központját ezúttal is az  SBTC sporttelep szolgáltatta, így az ősszel megszokott körön dönthették el a versenyzők, hogy ki a nógrádi megyeszékhely legjobbja. Az évek folyamán a verseny már annyira kinőtte magát, hogy nem csak tarjáni, hanem a balassagyarmati, kazincbarcikai esetenként budapesti és természetesen ózdi versenyzők is képviseltetik magukat ezen a családias hangulatú és remek kis versenyen. A mai napon az ÓKE-ból „csak” egy bringás volt a „gáton” aki vállalta a versenyzést. Ő nem más volt, mint a mai Vueltát megnyerő Chriss Hornerhez „hasonlítható” 🙂 Kovács István „Pityikusz”, aki hozta a papírformát és a három körös versenyen rajt-cél győzelmet aratva, mondhatni, lazán nyerte a masterek versenyét! (egyébként ha még egy kört megtett volna, akkor az abszolút versenyt is!) Ezzel a győzelmével István az idei évben a sokadik dobogós helyezését zsebelte be. (hamarosan összeszámoljuk) 🙂

Pihenés helyett inkább a versenyzést választotta Pityikusz

A következő hetekben egyesületünk versenyzői a tervek szerint még rajthoz állnak a szlovákiai  Szántai Emlékversenyen (76km-es országúti mezőnyverseny Rozsnyón) és a nyíregyházi Robinson Kupán, majd 28-án ismét északi szomszédunknál a Mlynky Maratonon és az október 6-i Bükkszentlászló-Bükkszentkereszt között megrendezett hegyi időfutamon az Üveghuta Kupán.  Utána néhány hét pihenő következik és van aki az alapozást, ám van aki a 2013/14-es IV. SuperCross sorozatot  (cyclocross) kezdi meg, amelynek ezúttal is lesz ózdi futama november 3-án a Városi Stadionban!

IV. SuperCross sorozatról bővebben ide kattintva!