Három ÓKE versenyző is a dobogó legfelső fokán a Top Maraton sorozatban!

Az elmúlt hét szombatján összesítésre került a négy futamból álló Top Maraton sorozat, amely hazánk négy legnagyobb maratonját foglalja össze. Név szerint és időrendben a májusi Szilvásvárad Maratont a júliusi Duna Maratont az augusztusi Bükk Maratont valamint a szeptemberi Mátra Maratont.

Zsófi az idén a Top Maraton győzelem mellett a Magyar Bajnokságot is megnyerte

A négy versenyen elért helyezések után kapott pontok alapján kerül ki az összetett győztes. Egyesületünkből az idén 16-an vállalkoztak arra, hogy rajthoz állnak a futamokon. A 16 versenyző közül Bódán Zsófi a középtávú U19-es, Farkas Joci a rövidtávú Master1-es még Frölich Tamás a középtávú felnőtt kategória összetett első helyét hódította el.

Tomi a Szilvásvárad Maratonon

Kovács István a középtávú Master1-ek között a 6. helyen zárt, ám ő is esélyes lett volna a dobogó legfelső fokára, ám ő nem vett részt a Duna Maratonon, így az a verseny sajnos 0 pontot ért az összesítésben. Az év végi eredmények alapján Fábián Norbi is közelített volna a dobogóhoz, de ő csak a 3. futamon szállt versenybe, így az összetett 26. helyén zárta az összesítést.